Sport w TVTVP

Halowe mityngi lekkoatletyczne w TVP Sport

Polscy lekkoatleci rozpoczęli już starty w sezonie halowym. Choć z powodu epidemii koronawirusa odwołano halowe mistrzostwa świata, na antenach TVP Sport nie zabraknie transmisji najważniejszych mityngów, w tym także mistrzostw Polski w Toruniu.

 

 

 

 

Występy pod dachem są o tyle istotne, że można zdobyć cenne punkty do rankingu, a co za tym idzie wywalczyć kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio. World Athletics postanowiła zmienić zasady kwalifikacji i zdecydowanie różnią się one od tych, które obowiązywały m.in. podczas igrzysk olimpijskich w Rio. Cztery lata temu aby wyjechać do Brazylii, należało wypełnić określone minimum. Teraz nie jest to konieczne. Zawodnicy, którym w okresie kwalifikacyjnym nie uda się uzyskać wymaganego wyniku, mogą awansować poprzez ranking IAAF.

Cenne punkty do klasyfikacji można otrzymać za wyniki osiągnięte w sezonie halowym. Tak jest w przypadku m.in. Michała Haratyka, który jeden z najwyżej punktowanych wyników (21,65 m – 1359 punktów) uzyskał podczas halowych mistrzostw Europy w Glasgow.

Choć z powodu obaw przed koronawirusem odwołano zaplanowane na 13-15 marca w chińskim Nankinie halowe mistrzostwa globu, to w kalendarzu nie brakuje prestiżowych mityngów. Sporą część z nich będzie można oglądać w lutym w Telewizji Polskiej.

Halowe mityngi lekkoatletyczne w TVP Sport

Sobota, 8 lutego – Mityng Copernicus Cup (Toruń)

Transmisja od 18:30 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji

Zawody zaliczane do cyklu World Indoor Tour od lat przyciągają największe gwiazdy lekkoatletyki. W tym roku rywalizacja odbędzie się w sumie w jedenastu konkurencjach, trzech technicznych i ośmiu biegowych. Wydarzeniem mityngu będzie konfrontacja najlepszych tyczkarzy świata – Pawła Wojciechowskiego i Piotra Liska z Shawnacy Barberem i Armandem Duplantisem. Na 400 metrów pobiegną “Aniołki Matusińskiego”, a na dwukrotnie dłuższym dystansie zobaczymy Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego.

Sobota, 8 lutego – Mityng IAAF World Indoor – Millrose Games (Nowy Jork)

Transmisja od 00:00 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji

Wtorek, 11 lutego – Mityng Orlen Cup (Łódź)

Transmisja od 17:30 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji

Do Atlas Areny ponownie zawita plejada gwiazd. Lekkoatleci będą rywalizować w sprintach płaskich i przez płotki, skoku wzwyż, skoku o tyczce i pchnięciu kulą. Ozdobą mityngu powinien być konkurs kulomiotów, w którym Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk będą odbierać ataki Davida Storla. Wśród tyczkarzy zobaczymy m.in. dwukrotnego mistrza świata Sama Kendricka oraz najlepszych Polaków.

Piątek, 14 lutego – IAAF Grand Prix ISTAF Indoor (Berlin)

Transmisja od 19:00 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji

Sobota, 15 lutego – IAAF Grand Prix (Glasgow)

Transmisja od 14:30 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji

Piątek, 21 lutego – IAAF Grand Prix (Madryt)

Transmisja od 19:00 w TVPSPORT.PL i aplikacji

Wtorek, 25 lutego – Mityng w skoku o tyczce (Szczecin)

Transmisja od 19:00 w TVPSPORT.PL i aplikacji

Kolejny raz na polskiej ziemi dojdzie do starcia najlepszych tyczkarzy. W Netto Arenie pojawi się aż trzech członków elitarnego klubu “sześciometrowców” – Lisek, Barber oraz Timur Morgunow. O wygranych walczyć będą też Wojciechowski i Robert Sobera. Wśród pań obok najlepszych Polek wystartują medalistka ME Angelica Bengsston i Wenezuelka Robeilys Peinado.

Sobota, 29 lutego – Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu – 1. dzień

Transmisja od 18:30 w TVPSPORT.PL i aplikacji

Niedziela, 30 lutego – Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu – 2. dzień

Transmisja od 18:00 w TVPSPORT.PL i aplikacji

W wyniku odwołania HMŚ dla polskich lekkoatletów będzie to najważniejsza impreza sezonu. W Toruniu wystartuje cała plejada medalistów mistrzostw świata i Europy na czele z Bukowieckim, Haratykiem, Liskiem, Wojciechowskim, Kszczotem, Lewandowskim, Ewą Swobodą, Kamilą Lićwinko oraz “Aniołkami Matusińskiego”.

 

Fot. Getty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *