Kwiecień na kanale History2

Na HISTORY2 odkryjemy „Zaginione miasta starożytności” i spróbujemy rozwikłać „Zagadki starożytnego świata”.

 

 

 

 

Zaginione miasta starożytności
Lost Cities of the Ancients
W czwartki o 22:00 od 9 kwietnia na HISTORY2

Niektóre z najbardziej niesamowitych skarbów starożytności są ciągle pogrzebane głęboko pod ziemią – ciągle nieodkryte; te niemal legendarne miejsca zniknęły wiele tysięcy lat temu i od tego czasu nikt ich nie oglądał. Serial jest detektywistyczną wyprawą, podczas której drobiazgowe badania archeologiczne wszelkich przesłanek historycznych dają podstawę do odkrycia tajemnic jednych najwspanialszych, zaginionych miast starożytności.

Fabularyzacja pozwala na odtworzenie etapów odkrywczej podróży, a dzięki grafice komputerowej tym utraconym kiedyś dla świata skarbom zostaje przywrócona dawna świetność. Niektóre z tych miejsc są tak rozległe i wspaniałe, że ich ówczesnym mieszkańcom z pewnością nigdy nie przyszło do głowy, że mogłyby tak po prostu zniknąć. Takie wydarzenie można by porównać z zatopieniem Manhattanu lub zasypaniem Paryża. Jednak, jak zobaczymy w serialu, każda z cywilizacji, bez względu na to jak wspaniała, musi się skończyć i staje się zaginionym światem.

Zagadki starożytnego świata
Digging For The Truth
W czwartki o 21:00 od 23 kwietnia na HISTORY2

W tym serialu amerykański badacz i odkrywca Josh Bernstein zabierze nas w niezwykłą podróż w przeszłość. Korzystając z najnowszych technologii i wiedzy naukowej zajmie się tajemnicami starożytnego świata. Odwiedzi fascynujące, czasem odległe zakątki naszego globu, dotarcie do których nierzadko wymaga zdolności i uporu wytrawnego surwiwalowca.

Wsparciem dla jego poszukiwań będą przeprowadzane w terenie wywiady z ekspertami i znawcami tematu. W dążeniu do odkrycia prawdy i rozwiązania intrygujących zagadek przeszłości Josh wykorzysta wszelkie dostępne środki, nie oszczędzając również siebie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *