Kultura, muzyka, kinoMediaZapowiedzi TV

Lejdis w Kinie Letnim Telewizji Kino Polska (wideo)

Najbliższy piątkowy wieczór w ramach Kina Letniego Telewizji Kino Polska spędzimy z brawurową komedią Lejdis w reżyserii Tomasza Koneckiego. Kino Polska zaprasza widzów na pokaz 19 lipca o godzinie 21:00, przy Placu Grunwaldzkim w Gdyni (tego dnia wyjątkowo obok Hotelu Mercure; róg Armii Krajowej i ul. Borchardta). Wstęp – jak zawsze – bezpłatny.

 

 

 

Komedia Lejdis jest żeńską odpowiedzią na film Testosteron. Tytułowe Lejdis to cztery szalone i wyzwolone przyjaciółki, których życie nigdy nie wygląda tak, jak sobie zaplanowały. Łucję, Korbę, Monię i Gośkę poznajemy w trakcie zabawy sylwestrowej zorganizowanej… latem, podczas której dziewczyny snują marzenia o idealnym życiu. Na drodze do ich realizacji stają jednak – a jakże – faceci! W tytułowych rolach występują czołowe polskie aktorki: Edyta Olszówka, Anna Dereszowska, Izabela Kuna i Magdalena Różczka. Film był nominowany do nagrody Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

 

W ramach Kina Letniego telewizja Kino Polska pokaże w sumie 18 polskich filmów. Do 13 września pokazy będą odbywać się w każdy piątek o godz. 21:00 na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Od 16 do 21 września, czyli już w trakcie 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, filmy będą emitowane codziennie o godz. 20:00.

Kino Letnie Telewizji Kino Polska odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Gdyni(www.gdynia.pl). Sponsorem wydarzenia jest Ziaja(www.ziaja.com). Partnerami imprezy są: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (www.festiwalgdynia.pl),ChaiKola(www.chaikola.com) i Hotel Mercure w Gdyni. Patroni medialni to: portalTrójmiasto.pl (www.trojmiasto.pl), Radio Gdańsk(www.radiogdansk.pl) i Co Jest Grane 24 (www.cojestgrane24.wyborcza.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *