Sport w TVTVP

Lekkoatletyczne DME w Bydgoszczy w TVP 1 i TVP Sport

Dwanaście najlepszych lekkoatletycznych reprezentacji wystąpi w drużynowych mistrzostwach Europy, które zostaną przeprowadzone w Bydgoszczy. Na stadionie Zawiszy pojawią się największe lekkoatletyczne gwiazdy. Transmisja zmagań od 9 do 11 sierpnia na antenach Telewizji Polskiej, na TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej.

 

 

 Jesteśmy już gotowi na trzydniowe święto lekkiej atletyki i nie możemy doczekać się przyjazdu ekip – mówił dyrektor imprezy Krzysztof Wolsztyński, jednocześnie prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki. W Bydgoszczy swoich reprezentantów będą miały: Polska, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Ukraina, Włochy, Czechy, Grecja, Szwecja, Finlandia i Szwajcaria.

Zawodnicy będą rywalizować w dwudziestu punktowanych konkurencjach zarówno wśród kobiet i mężczyzn. Do wyników drużynowych mistrzostw Europy zaliczane są biegi na 100, 200, 400, 800, 1500, 3000 i 5000 metrów, 100 (110 w przypadku mężczyzn) i 400 metrów przez płotki, 3000 metrów z przeszkodami, sztafetach 4×100 i 4×400 metrów oraz pchnięciu kulą, rzutach dyskiem, młotem i oszczepem, skoku o tyczce, w dal i wzwyż, a także trójskoku.

 Ponadto, na koniec zmagań pierwszego dnia, kibice zobaczą rywalizację sztafet mieszanych 4×400 metrów, która nie będzie wliczała się do punktacji – dodał Wolsztyński.

 Wszystkim nam marzy się zwycięstwo. Wygrać u siebie, w Bydgoszczy, przed polskimi kibicami, byłoby wspaniałym przeżyciem – mówiła Iga Baumgart-Witan w rozmowie z TVPSPORT.PL, która razem z Marcinem Lewandowskim i Pawłem Wojciechowskim pełni funkcję jednego z ambasadorów imprezy.

Ceremonia otwarcia zaplanowana jest na bydgoskim Starym Rynku 8 czerwca o godz. 20, dzień przed rozpoczęciem imprezy. Zawodnicy do rywalizacji w ramach drużynowych mistrzostw Europy przystąpią w piątek, 9 sierpnia, o godz. 18.30. Dzień później zawody zaczną się o godz. 16, a w niedzielę – o 15.

SZCZEGÓŁY TRANSMISJI:

Piątek, 9 sierpnia:

Początek transmisji: godzina 18:55 w TVP Sport, na TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej

Komentatorzy: Przemysław Babiarz, Sebastian Chmara

Prowadzący studio: Aleksander Dzięciołowski

Reporter: Kacper Tomczyk

Sobota, 10 sierpnia:

Początek transmisji: godzina 15:55 w TVP Sport, na TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej

Komentatorzy: Przemysław Babiarz, Sebastian Chmara

Prowadzący studio: Aleksander Dzięciołowski

Reporter: Kacper Tomczyk

Niedziela, 11 sierpnia:

Początek transmisji: godzina 15:55 w TVP 1, TVP Sport, na TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej

Komentatorzy: Przemysław Babiarz, Sebastian Chmara

Prowadzący studio: Aleksander Dzięciołowski

Reporter: Kacper Tomczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *