Letnie Grand Prix w Courchevel w TVP Sport

Czas na trzeci przystanek Letniego Grand Prix 2019 w skokach narciarskich. W najbliższy weekend zmagania elity na igielicie odbędą się w Courchevel. Transmisja konkursu mężczyzn od 18:00 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i w naszej aplikacji. Zawody w TVP Sport o 20:15.

 

 

Jeśli elita skoków narciarskich mówi „bonjour”, to oznacza, że czeka nas Letnie Grand Prix w Courchevel. Od 1997 roku zawody we francuskim kurorcie są stałym elementem cyklu. Trzykrotnie zwyciężali tam Polacy: Adam Małysz był najlepszy w 2004, Maciej Kot w 2016, a Dawid Kubacki w 2017 roku.

Swój moment na Tremplin Le Praz miał też Kamil Stoch. Polak jest letnim rekordzistą skoczni od sierpnia 2011 roku. Skoczył wówczas 137 metrów. W sobotę zabraknie go we Francji. Michal Doleżal podjął decyzję, że najlepsi polscy skoczkowie wrócą do rywalizacji tydzień później w Zakopanem.

Liderem Grand Prix po konkursach indywidualnych w Wiśle i Hinterzarten jest Karl Geiger, który o 40 punktów wyprzedza Timiego Zajca. Wysoko w klasyfikacji generalnej jest też Gregor Schlierenzauer. Austriak był drugi na Rothausschanze, a jego celem na lato są jak najczęstsze starty.

Letnie Grand Prix w Courchevel

Kiedy?: sobota 10 sierpnia 

Godzina: 18:00 w TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport 

Retransmisja: 20:15 w TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *