BadaniaMediaTVP

Ponad 4 mln widzów obejrzało mecz Polska – Mołdawia na antenach TVP

We wtorek, 20 czerwca hitem dnia na antenach Telewizji Polskiej był mecz eliminacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024 Polska – Mołdawia. Spotkanie w momencie najwyższej oglądalności obejrzało w TVP1 3,8 mln widzów, a w TVP Sport 1,3 mln widzów. Transmisja meczu z Kiszyniowa znalazła się na pierwszym miejscu w TOP10 programów dnia. Jedynka w grupie 4+ uzyskała tego dnia wysoki udział na poziomie 12,7%, a TVP Sport weszła do TOP10 anten dnia.

 

We wtorek podopieczni Fernando Santosa w Kiszyniowie zagrali z Mołdawią w starciu o awans do Euro 2024. Było to trzecie spotkanie naszej reprezentacji w eliminacjach do Mistrzostw Europy.

Transmisję meczu, łącznie na antenie TVP1 i TVP Sport, obejrzało średnio 4,3 mln widzów, co przełożyło się na łączny udział obu anten na poziomie 38,3%. Dla TVP Sport był to kolejny wysoki udział dzienny anteny po meczu towarzyskim Polska – Niemcy, rozegranym 16 czerwca w Warszawie.

Poprzednie spotkania eliminacji do Euro 2024 również transmitowane były na naszych antenach. Mecz Polska – Czechy, 24 marca obejrzało na antenie TVP1 i TVP Sport łącznie 4,6 mln widzów, a rozgrywkę Polska – Albania, 27 marca, również na antenie TVP1 i TVP Sport, 5,5 mln widzów.

Kolejny mecz polskiej reprezentacji w eliminacjach do Euro 2024 we wrześniu z Wyspami Owczymi na stadionie PGE Narodowy, transmisja wydarzenia na naszych antenach.

 

Dane: Nielsen Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *