Programy EuroZet w HbbTV na MUX-8

Na portalu HbbTV Emitel w MUX-8 uruchomione zostały stacje radiowe grupy EuroZET - Radio ZET, Meloradio, Antyradio i Radio ChilliZET. Tym samym stacje radiowe grupy EuroZET dołączyły do propozycji programowych stacji on-line Polskiego Radia oraz grupy RMF.

 

 

Słuchać ich można na odbiornikach telewizyjnych obsługujących usługi HbbTV, podłączonych do Internetu i odbierających sygnał telewizji naziemnej MUX-8. Wystarczy uruchomić aplikację Player poprzez wybranie na pilocie kanału 99.

Technologia HbbTV umożliwia poszerzenie przekazu telewizyjnego o dodatkową treść multimedialną. Oprócz odtwarzania stacji radiowych możliwe jest korzystanie z usług wideo (np. VOD, internetowy streaming live) i dodatkowych usług informacyjnych (rozbudowany przewodnik po programach - EPG, prognoza pogody, wiadomości).

W odróżnieniu do aplikacji typu SmartTV instalowanych na odbiorniku TV, skorzystanie z aplikacji HbbTV na telewizorze nie wymaga jej instalowania, ogranicza się jedynie do wybrania właściwego kanału naziemnej telewizji cyfrowej oraz do przyciśnięcia czerwonego przycisku na pilocie TV.

Polsce z aplikacji HbbTV korzysta ją użytkownicy kilku milionów odbiorników podłączonych do Internetu.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.