PolsatSport w TV

Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport: Terminarz i plan transmisji

Cztery drużyny, które w trakcie 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki sięgały po tytuły mistrzów Polski, zagrają w pierwszy weekend września w specjalnym turnieju o Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport. Impreza, która w tym roku zastąpi tradycyjnie rozgrywany Superpuchar Polski, odbędzie się w hali sportowej Hotelu Arłamów.

 

W turnieju zorganizowanym przez Polską Ligę Siatkówki S.A. wystąpią PGE Skra Bełchatów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia Rzeszów i Jastrzębski Węgiel. Wszystkie te drużyny łącznie zdobyły dziewiętnaście tytułów w dwudziestoletniej historii Polskiej Ligi Siatkówki. Jeden sezon – ostatni – z powodu pandemii koronawirusa zakończył się przed czasem i bez wyłonionego mistrza Polski.

– Jeszcze przed wybuchem pandemii planowaliśmy rozegranie turnieju w takim składzie, by uczcić dwudziestą rocznicę powstania Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Po tym, jak sezon został przerwany i było wiadomo, że nie uda się rozegrać tradycyjnego meczu o Superpuchar, bo nie wyłoniliśmy ani mistrza Polski, ani zdobywcy Pucharu Polski, uznaliśmy, że właśnie turniej złożony z najbardziej utytułowanych drużyn w historii ligi zawodowej powinien odbyć się tydzień przed inauguracją sezonumówił Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Harmonogram turnieju został ułożony według osiągnięć drużyn w rozgrywkach PLS – w sobotę 5 września w półfinałach zmierzą się PGE Skra Bełchatów (9 tytułów mistrza Polski) z Jastrzębskim Węglem (1) i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (6) z Asseco Resovią Rzeszów (3). Dzień później zwycięzcy półfinałowej rywalizacji rywalizować będą o główne trofeum.

– Tym turniejem chcemy uczcić nie tylko dwudziestą rocznicę powstania Polskiej Ligi Siatkówki, ale także identyczne święto naszego rówieśnika, kanału Polsat Sport, który od samego początku jest bardzo mocno związany z rozgrywkami PLS. Trudno przecenić rolę Polsatu Sport w budowie silnych zawodowych lig siatkarskich w Polscedodał Zagumny.

Z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy zdecydowali, iż turniej o Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport odbędzie się bez udziału publiczności. Turniej dla czterech uczestników będzie próbą generalną przed startem PlusLigi, który zaplanowany jest na 11 września.

Terminarz i plan transmisji turnieju Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport (Arłamów, 5–6 września):

2020-09-05: PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport

2020-09-05: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Asseco Resovia Rzeszów sobota, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport

2020-09-06: FINAŁ niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *