MediaTVPZapowiedzi TV

„Wielki Test – Media XXI Wieku” w TVP1

W środę, 31 sierpnia o godz. 21.05 TVP1 zaprasza na „Wielki Test – Media XXI Wieku”. Widzowie i zaproszeni do studia goście: znani artyści, sportowcy i dziennikarze sprawdzą swoją wiedzę na temat tego, jak świadomie i odpowiedzialnie korzystają z mediów.

 

Jak sprawdzić, czy przeczytane lub usłyszane informacje są prawdziwe? To ważna umiejętność dla każdego, kto korzysta ze współczesnych mediów, a przede wszystkim z Internetu, gdzie możliwość publikacji tekstów, zdjęć czy nagrań mają wszyscy użytkownicy.
W programie prowadzący zwrócą uwagę na świadome i odpowiedzialne korzystanie m.in. z mediów społecznościowych, komunikatorów internetowych, aplikacji oraz kanałów prezentujących treści w celach rozrywkowych, reklamowych czy perswazyjnych. Pokażą, czym grozi nierozważne udostępnianie w sieci swoich danych, zdjęć i poglądów, oraz wskażą sposoby weryfikowania otrzymywanych informacji, odróżniania ich od komentarzy, opinii, plotek, reklam, fejków i świadomej dezinformacji.

Widzowie dowiedzą się, jak uchronić się przed manipulacją, hejtem i podejmowaniem nagłych decyzji np. konsumenckich pod wpływem reklam czy ukrytych przekazów marketingowych.

Wiedzę na temat świadomego korzystania z mediów XXI wieku w studiu telewizyjnym sprawdzą znani artyści, sportowcy i dziennikarze m.in.: Anna Matysiak i Marcin Piętowski, Agnieszka Sitek i Piotr Ligienza, Joanna Moro i Dariusz Kordek, Agnieszka Wagner i Cezary Morawski, Anna Powierza i Marek Sierocki oraz Monika Jarosińska i Enrico Buscema. Widzowie będą mogli rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony.

Program poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *