Wrześniowe premiery na CBS Reality

Wrzesień na kanale CBS Reality będzie obfitował w premiery o tematyce kryminalnej. W serialu „Sprawiedliwość po latach: przestępstwa seksualne” przyjrzymy się pracy śledczych, badających nierozwikłane sprawy napaści na tle seksualnym. W programie dokumentalnym „Morderstwo w Austrii” poznamy wiedeńskich techników kryminalnych i lekarzy medycyny sądowej, a w serii „Morderca na wyciągnięcie ręki” prześledzimy historie zbrodni, w których sprawcami były na pierwszy rzut oka niewinne, bliskie ofiarom osoby. Również we wrześniu na antenę CBS Reality powróci z 2. sezonem produkcja własna kanału „W stanie gotowości”. Seria ta ukazuje pracę osób, które na co dzień starają się zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Johannesburga.

 

 

Pierwsza wrześniowa premiera to znany z anteny CBS Reality serial dokumentalny „Sprawiedliwość po latach”, który powraca w nowej odsłonie jako „Sprawiedliwość po latach: przestępstwa seksualne”. Seria prezentuje zmagania dwóch niestrudzonych byłych prokuratorek – Casey Garett
i Alicii O’Neill, które podróżując po Stanach Zjednoczonych pomagają ofiarom napaści seksualnych. Kobiety współpracują z lokalnymi stróżami prawa, aby doprowadzić do końca nierozwiązane przez długie lata sprawy i znaleźć uchylających się od odpowiedzialności za swoje czyny sprawców.

W pierwszym odcinku Garett i O’Neill przyjrzą się sprawie Bobbye Bullock, emerytowanej nauczycielki muzyki, uwielbianej przez lokalną społeczność. Kobieta została zaatakowana nad ranem we własnym łóżku przez zamaskowanego sprawcę. Udało jej się obronić, jednak cały czas dręczą ją okropne wspomnienia. Prokuratorki zrobią wszystko, aby sprawca został ukarany. Emisja od 2 września w poniedziałki i wtorki o 22:00.

Drugą wrześniową premierą jest kanadyjska seria pt. „Morderca na wyciągnięcie ręki”. Ten fascynujący dokumentalny serial kryminalny opowiada o mrożących krew w żyłach sprawach,
w których detektywi musieli podejrzewać każdą zamieszaną w sprawę osobę, aby odnaleźć sprawcę zbrodni. W programie przedstawione zostaną historie przestępstw, w których, jak się później okazywało, sprawca przez cały czas był na wyciągnięcie ręki. A mógł być nim bliski ofiary, sąsiad lub bliski przyjaciel rodziny.

W pierwszym odcinku serii śledczy będą badać sprawę biznesmena Gary’ego Triano. Gary prowadził liczne interesy z wieloma ludźmi, jednak w wyniku złych decyzji stracił fortunę i zyskał grono wierzycieli, którzy z determinacją próbowali odzyskać swoje pieniądze. Pewnego dnia pod auto Gary’ego został podłożony ładunek wybuchowy. Mężczyzna ginie na miejscu, a policja próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci biznesmena. Czy za zamachem stoi któryś z wierzycieli Gary’ego, a może mężczyzna zadarł z mafią? Odpowiedzi na te pytania padną w premierowym odcinku serialu „Morderca na wyciągnięcie ręki”, na który zapraszamy już 2 września o 23:00. Kolejne odcinki w dni powszednie od 23:00.

Trzecią premierą września jest produkcja prosto z Austrii. Program „Morderstwo w Austrii” łączy
w sobie elementy narracji klasycznej powieści kryminalnej z prawdziwymi sprawami morderstw.
W każdym z ośmiu odcinków przyjrzymy się przestępstwom, z którymi do czynienia mieli wiedeńscy policjanci. Dzięki relacjom techników kryminalnych, lekarzy medycyny sądowej oraz śledczych pracujących przy omawianych sprawach, dowiemy się w jaki sposób udało się znaleźć winnych popełnionych przestępstw. Zdaniem ekspertów występujących w serii jedno jest pewne – „Nie ma zbrodni doskonałej”. W pierwszym odcinku poznamy historię młodej kobiety, której tylko dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności udało się uciec z rąk porywacza grożącego jej śmiercią. Niedoszła ofiara nie tylko zdołała się oswobodzić, ale także przekazać policji ważne wskazówki dotyczące sprawcy. Dzięki jej zeznaniom policja mogła rozpocząć poszukiwanie przestępcy, jednak w tym samym czasie śledczy dostali informację o kolejnej poszkodowanej. Emisja od 11 września w każdą środę i czwartek o 22:00.

We wrześniu z 2. sezonem powróci również produkcja własna CBS Reality – „W stanie gotowości”. Seria ukazuje brutalną codzienność Johannesburga, miasta, w którym liczba przestępstw popełnionych w ostatnich latach gwałtownie wzrosła, a gangsterzy nieustannie poszukują innowacyjnych sposobów na pozostanie niewykrywalnymi. W takiej sytuacji zadbanie
o prywatne bezpieczeństwo staje się trudniejsze niż kiedykolwiek. 2. sezon serii to szkolenia taktyczne, strzelaniny, tajne akcje, aresztowania i nocne pościgi samochodowe, ukazujące przestępcze podziemie RPA, o którego istnieniu nie mieliście pojęcia. Dzięki surowym materiałom
z pierwszej ręki seria przedstawia tych, którzy codziennie starają się zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Johannesburga.

W 2. sezonie ponownie spotykamy braci Eblen, którzy wspólnie prowadzą prywatną agencję ochrony „NightGuard” i żyją, by walczyć z przestępczością. Zaine, JP i Moolie są silni, bezkompromisowi i twardzi. Ich braterstwo pomaga im trzymać się razem, a poczucie humoru sprawia, że każda misja staje się trochę bardziej znośna. Bracia będą przewodnikami po świecie zbrodni, gangsterów i przemocy, która na co dzień dotyka mieszkańców Johannesburga.
W pierwszym odcinku bracia Eblen muszą między innymi zmierzyć się z niebezpieczeństwem, które dotyka jednego z pracowników ich agencji. Mężczyzna podczas pełnienia służby zostaje zaatakowany przez grupę uzbrojonych napastników i brutalnie pobity. Członkowie „NightGuard” muszą znaleźć podejrzanych i doprowadzić ich przed oblicze sprawiedliwości, jednocześnie nie zapominając o swych obowiązkach i pilnowaniu porządku na ulicach Johannesburga. Na nowe odcinki 2. sezon serialu „W stanie gotowości” – od 14 września w każdą sobotę i niedzielę o 20:00.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *