360 Content Team nowym wydawcą magazynu Izby Architektów RP „Zawód: Architekt”

Agencja 360 Content Team wygrała konkurs Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) na produkcję i dystrybucję dwumiesięcznika „Zawód: Architekt” oraz obsługę serwisu Zawod-architekt.pl. Pierwszy numer, przygotowany wspólnie przez IARP oraz 360 Content Team, ukaże się już w lutym.

„Zawód: Architekt” to pismo o nakładzie 15 000 egzemplarzy, docierające do wszystkich czynnych członków IARP, oraz wielu firm, instytucji i urzędów. Jego celem jest dostarczanie profesjonalnych informacji związanych z wszelkimi aspektami wykonywania zawodu architekta, a także budowa marki IARP.

Do zadań nowo wybranej agencji należy kompleksowa obsługa procesu wydawniczego dwumiesięcznika (od planowania numeru po jego druk i dystrybucję) oraz bieżące prowadzenie serwisu. W kwestiach merytorycznych zespół 360 Content Team wspiera redakcja miesięcznika „Architektura-murator”, z redaktor naczelną arch. Ewą P. Porębską. Planowana jest współpraca obu czasopism w wielu dziedzinach. Agencja będzie również dbać o promocję tytułu na imprezach branżowych. Za sprzedaż reklam odpowiada Biuro Reklamy Time SA – Dział Budowa, kierowany przez Rafała Araka.

Zdaniem Prezes Krajowej Rady Izby Architektów RP arch. Małgorzaty Pilinkiewicz: „Połączenie potencjału Izby Architektów RP oraz profesjonalizmu 360 Content Team pozwoli w skuteczny i optymalny sposób realizować cel Izby Architektów RP, jakim jest promocja kultury architektonicznej, ochrona przestrzeni i architektury jako dobra publicznego. Celem magazynu jest m.in. upowszechnianie rzetelnej wiedzy o architekturze i o praktycznych aspektach zawodu architekta, co ma istotne znaczenie dla upowszechniania wysokich standardów wykonywania tego zawodu.”

Time SA (Grupa ZPR Media) ma w portfolio tytuły i serwisy poświęcone budownictwu („Murator”, „Informator Budowlany-murator”, Murator.pl, Muratorplus.pl), wyposażeniu wnętrz („Moje Mieszkanie”, „M jak mieszkanie”, „Dobre Wnętrze”, Urzadzamy.pl) oraz architekturze („Architektura-murator”, „Architektura od Wnętrza”, „Warsztat Architekta”, Architektura.muratorplus.pl). 360 Content Team funkcjonuje w strukturach Biura Reklamy Time SA i zajmuje się realizacją projektów z zakresu content marketingu, głównie dla branży budowlano-wnętrzarskiej.

Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej to samorząd zawodowy architektów działający od 2002 r. na podstawie Ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa. Zrzesza ok. 14 000 architektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *