Internet & Gry - Reklama

CD PROJEKT podsumowuje trzeci kwartał 2018 r.

W trzecim kwartale 2018 r. Grupa Kapitałowa CD PROJEKT wypracowała 67 mln zł przychodów ze sprzedaży i osiągnęła poziom 15,5 mln zł zysku netto.

 

Pomimo że trzeci kwartał przypada na najtrudniejszy sprzedażowo czas wakacyjny, to również w tym okresie możemy się cieszyć z dobrej sprzedaży Wiedźmina 3: Dziki Gon wraz z dodatkami – mówi Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. finansowych. W omawianym kwartale wartość przepływów z działalności operacyjnej wyniosła ponad 29 mln zł, co pozwoliło nam w całości sfinansować nakłady na produkcję kolejnych gier i nowych technologii z bieżących przepływów gotówkowych. Jest to szczególnie warte podkreślenia, ponieważ ten rok jest najbardziej intensywnym pod względem skali i wielkości realizowanej produkcji zarówno w CD PROJEKT RED jak i GOG.com – dodaje.

Od lipca do września 2018 r. wydatki na prace rozwojowe w Grupie Kapitałowej CD PROJEKT wyniosły 28 mln zł i wynikały głównie z nakładów ponoszonych na produkcję: Cyberpunka 2077, GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej oraz Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści. Skumulowane saldo nakładów na koniec września 2018 r. osiągnęło poziom 228 mln zł.

– Ostatnie miesiące były dla nas niezwykle intensywne zarówno od strony produkcyjnej, marketingowej, jak i biznesowej. W sierpniu byliśmy obecni na gamescom – jednych z największych na świecie targów gier, które odbywają się Kolonii – po których po raz pierwszy udostępniliśmy szerokiej publiczności 48-minutowy fragment rozgrywki gry Cyberpunk 2077. Bardzo nas cieszy pozytywna reakcja graczy i mediów na całym świecie – mówi Adam Kiciński, Prezes Zarządu CD PROJEKT S.A.

Po dacie bilansowej od strony biznesowej kluczowymi zdarzeniami były podpisane w październiku dwie umowy związane z dystrybucją wersji pudełkowych gry Cyberpunk 2077. Warner Bros. Home Entertainment będzie odpowiedzialny za dystrybucję na terenie Ameryki Północnej, z kolei BANDAI NAMCO będzie odpowiadać za 24 kraje Europy.

Ponadto w październiku ogłoszona została strategiczna współpraca z kanadyjskim studiem Digital Scapes. Jej celem jest dalszy rozwój produkcji Cyberpunk 2077.

23 października br. na platformie GOG.com oraz 9 listopada 2018 r. na platformie Steam, swoją premierę miała wersja PC gry Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieścioraz najnowsza wersja GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej, której premiera jest zwieńczeniem projektu Homecoming. Gry w wersjach na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One zadebiutują 4 grudnia 2018 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *