Listopad 2017 na kanale Discovery Science

Z okazji Światowego Dnia Nauki zapraszamy na programy, które zaprezentują nam cuda techniki oraz odsłonią tajemnice nowatorskich wynalazków.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ NAUKI
(WORLD SCIENCE DAY)

Z okazji Światowego Dnia Nauki zapraszamy na programy, które zaprezentują nam cuda techniki oraz odsłonią tajemnice nowatorskich wynalazków. W programie „Mosquito” światowej sławy naukowcy przedstawią kilka kontrowersyjnych metod mających na celu eliminację komarów, jednych z najbardziej niebezpiecznych owadów na świecie. „Rywalizujący geniusze” to sylwetki dwóch wielkich talentów technologicznych, Steve’a Jobsa i Billa Gatesa oraz historia firm, które zrewolucjonizowały świat naszych domowych komputerów.

Z kolei w programie „Wszechświat wg Stephena Hawkinga” wspólnie z wielkim astrofizykiem prześledzimy dzieje wszechświata – od Wielkiego Wybuchu po ostateczną kosmiczną implozję. Strach i pożądanie to przeprowadzona przez wybitnych naukowców i psychologów wnikliwa analiza dobrze znanych nam uczuć. Ciekawe, jaki byłby człowiek, gdyby lęk i żądzę wymazać z jego doświadczeń?

ATARI CODEBREAKER

Sobota – niedziela, od 18 listopada, godzina 22.00

Atari to pionierska firma na rynku gier wideo. Powstała w 1972 roku i od tamtej pory wypuściła wiele znanych na całym świecie gier komputerowych. Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju, pasjonujący teleturniej, który przyciągnie przed telewizory nie tylko pokolenie Atari i ich rodziny.

Każdy odcinek składa się z czterech rund. Podczas dwóch pierwszych gracze odpowiadają na pytania z różnych dziedzin nauki, od astronomii i geografii po wiedzę ogólną. Dwójka zwycięzców przechodzi do dwóch kolejnych etapów i tym razem muszą znaleźć odpowiednią kombinację, aby otworzyć sejf z ukrytymi w nim wspaniałymi nagrodami.

To nowa wersja gry Atari z 1978 roku, która z ekranu komputera przeniosła się do realu. Wspaniała rozrywka łącząca grę z nauką!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *