Maj na kanale Nat Geo People

Biały piasek, palmy, bezchmurne niebo i szum morza. W takich okolicznościach można poczuć się jak w raju. Kanał Nat Geo People zabierze swoich widzów w maju w piękną podróż po „Najpiękniejszych plażach świata”. Zobaczymy najciekawsze miejsca w Europie i odległe malownicze zakątki. W tej podróży pełnej pięknych widoków nie zabraknie rozrywki na „Największym statku pasażerskim” i orientalnych „Smaków Afryki wg Davida Rocco”.
 

 
Blok programowy „W maju jak w raju”
Emisja codziennie od wtorku 1 maja do niedzieli 6 maja od godz. 18:00

Majówka to doskonały moment na podróż. Jeśli nie chcesz utknąć w korkach, mamy doskonałą propozycję, niewymagającą nawet wychodzenia z domu. W ciągu tygodnia przemierzysz z nami „Najpiękniejsze plaże świata”, udasz się w „Słoneczny rejs”, zobaczysz „Największy statek pasażerski” i najcenniejsze europejskie skarby. A jeśli potrzebujesz chwili na refleksję, z pomocą przyjdzie Morgan Freeman i jego „Opowieść o człowieczeństwie”.
Najpiękniejsze plaże świata – emisja od 1 do 4 maja od godz. 18:00
Widok niektórych plaż naprawdę zapiera dech w piersiach. Razem z kamerami przemierzymy je wzdłuż i wszerz, by odnaleźć prawdziwe perełki. Od meksykańskich kurortów, przez Wietnam, Malezję, Francję czy Nową Kaledonię, aż po wyspy Pacyfiku. Przyjrzymy się, jakie atrakcje dostępne są dla turystów oraz jak wygląda życie lokalnych mieszkańców, dla których ten raj na ziemi jest codziennością.
Europa w zasięgu ręki – emisja 1 i 2 maja od godz. 20:00
Dziennikarka Ashley Colburn w trakcie swoich wojaży odwiedza wyjątkowe miejsca i przeżywa w niezwykłe przygody. Tym razem celem jej wyprawy jest Europa, a dokładniej Chorwacja, Słowenia, Łotwa i Szwajcaria. Kobieta postara się wyciągnąć ze swojej podróży jak najwięcej, poznając historię, architekturę, kulturę, zwyczaje i biorąc udział w lokalnych festiwalach. Będzie próbowała swoich sił także w narodowych sportach. Pochłonie ją strzelectwo, jazda na skuterze wodnym czy żeglowanie. Nie zabraknie też dobrego jedzenia – Ashley zasmakuje miejscowych potraw i trunków.
Opowieść o człowieczeństwie – emisja 5 maja od godz. 22:00
Morgan Freeman zabiera widzów w podróż dookoła świata, by poznać ludzi z różnych kultur i poruszyć uniwersalne kwestie kształtujące życie każdego z nas. W jaki sposób niektórym ludziom udaje się dojść do władzy? Skąd bierze się w nas sprzeciw i dlaczego potrafi być tak silny, że prowadzi do buntu? Dlaczego się zakochujemy i jak wybieramy swoich towarzyszy życia? Odpowiedzi między innymi na te pytania poszukiwać będziemy w serii „Opowieść o człowieczeństwie”.
Niezwykły dr Pol – emisja 1, 2 i 3 maja od godz. 22:00
Weterynarzy z Michigan czeka kolejny sezon ciężkiej pracy. Ich codzienność to wyjazdy do nagłych wypadków, dyżury w klinice i wystawy zwierząt gospodarskich. W tej serii poznamy między innymi konia czystej krwi, który szybko traci na wadze i jagnię mające problemy z żołądkiem. Dr Pol będzie musiał też ustalić, jak to się stało, że zaledwie roczna koza już spodziewa się potomstwa.
Słoneczny rejs – emisja 5 maja od godz. 18:00 i 6 maja od godz. 17:00
Jak wygląda przemysł turystyczny na ogromnych liniowcach wycieczkowych? W ostatnich latach nastąpiły w nim duże zmiany, związane z ogromnym wzrostem popularności rejsów. Recepta na sukces? Przystępne ceny, słoneczne kierunki, do których łatwo dotrzeć oraz szeroki zakres dostępnych na pokładzie rozrywek. Znajdziemy tu restauracje jak z orientalnych pałaców, klimat weneckich kafejek i paryskich knajpek, a nawet hollywoodzki przepych. Jednak za tymi wszystkimi luksusami stoi niemal wojskowa organizacja pracy załogi, która pracuje całą dobę na pełnych obrotach. Seria dokumentalna ujawni kulisy pracy ludzi, których nadrzędnym celem jest zapewnienie wypoczynku na najwyższym poziomie.
Indyjska przygoda – emisja od 3 do 5 maja od godz. 21:00
Francis Brennan zabierze grupę urlopowiczów na przygodę życia do Indii. Podczas podróży poznają oni tradycję i kulturę kraju. Zwiedzą największe zabytki i atrakcje. Zderzenie z zupełnie odmienną kulturą może być dla turystów z Europy szokujące. Czy ich wyprawa okaże się sukcesem? Czy Francis będzie w stanie zagwarantować wszystkim udany pobyt?
Kokpit bez tajemnic – emisja 4 maja od godz. 18:00
W serii dokumentalnej „Kokpit bez tajemnic” znajdziemy się w jednym z najbardziej tajemniczych miejsc w samolocie. Przejdziemy przez drzwi pomieszczenia, do którego dostęp mają tylko wybrani. Usiądziemy za sterami z najmłodszymi adeptami sztuki lotniczej. Czy pierwszy lot okaże się równie stresujący dla pilotów jak dla pasażerów?
Największy statek pasażerski – emisja 3 maja o godz. 20:00
MS Freedom of the Seas to wyjątkowy wycieczkowiec. Przy jego budowie wykorzystano najnowsze technologie, dzięki czemu powstał statek, jakiego jeszcze nie było. Na pokładzie znajdują się strefa do surfowania z generatorem fal, ścianka wspinaczkowa, strefa sportowa, ring bokserski i lodowisko. Zapraszamy na pokład MS Freedom of the Seas, jednostki która w czerwcu 2006 roku wyruszyła w dziewiczy rejs. Czego najbardziej obawiali się konstruktorzy tego statku? Co podczas pierwszej wycieczki mogło pójść nie tak?
Doktor Pol na okrągło 
Dr. Pol 24/7
Emisja codziennie od poniedziałku 14 maja do niedzieli 20 maja przez cały dzień
Ten tydzień to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów Dr. Pola, który wspólnie z żoną Diane prowadzi klinikę weterynaryjną w Michigan. Pod ich opieką jest 18000 pacjentów, którzy nierzadko sprawiają sporo kłopotów. W lecznicy Dr. Pola spotkać można zarówno duże, jak i mniejsze zwierzęta – konie, świnie, ale też świnki morskie i innych pupili.
Smaki Afryki według Davida Rocco 
David Rocco’s Dolce Africa 1
Premiery w poniedziałki od 21 maja o godz. 20:00 
(13×60 min)
David Rocco odkrywa kulinarne bogactwo Afryki. Przemierza kontynent, by z otwartym sercem i umysłem chłonąć tamtejszą codzienność i nowe smaki. Opowie nieznane historie najstarszego kontynentu. Rozpocznie od starożytnych plemiennych wiosek, przemierzy tereny o zapierających dech w piersiach widokach i odwiedzi tętniące życiem miasta. Podczas swojej podróży pokaże nam z bliska kulturę i kulinaria Etiopii, Kenii, Tanzaniii i Zanzibaru. Zrobi to z pasją, która udziela się nawet za pośrednictwem ekranu telewizora.
Przewodnik po Rosji 
Russia Travel Guide
Premiery w czwartki od 31 maja od godz. 19:00 
(12×60 min)
Rosja to niezwykle ciekawy kierunek podróży, wciąż jeszcze nie w pełni poznany. W nowej, 12-odcinkowej serii “Przewodnik po Rosji” będziemy mieli okazję odwiedzić niezwykłe miejsca, poznać ich bogatą historię i na własne oczy zobaczyć zachwycające widoki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *