DVB-TSport w TVTVP

PKO Ekstrakalasa: Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin w TVP Sport

Choć Jagiellonia i Pogoń zawodzą w ostatnich tygodniach, to ich spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Zarówno piłkarze Bogdana Zająca, jak i Kosty Runjaicia, będą chcieli przerwać nie najlepszą passę.

Jagiellonia i Pogoń nie najlepiej rozpoczęły rundę wiosenną PKO Ekstraklasy. Piłkarze Zająca w 2021 roku wygrali tylko jeden mecz – z Lechią Gdańsk (2:0). W sześciu tegorocznych kolejkach wywalczyli zaledwie pięć punktów.

Nieznacznie lepiej poradzili sobie zawodnicy Runjaicia, którzy w sześciu kolejkach uzbierali siedem oczek. W ostatnich trzech spotkaniach ligowych nie potrafili jednak nawet zremisować. W lutym odpadli też z Pucharu Polski, przegrywając z Piastem Gliwice.

Choć Portowcy wciąż są wiceliderem tabeli polskiej ligi, to w ostatnich tygodniach przeżywają trudny okres. Równie słabo wiedzie się Jadze, która przegrała dwa ostatnie spotkania z rzędu i zajmuje dwunaste miejsce w lidze. W piątkowym meczu w Białymstoku oba zespołu postarają się więc przerwać złą serię. A to zwiastuje emocjonujące widowisko.

W tym sezonie obie drużyny zagrały już ze sobą. W październiku, na stadionie w Szczecinie, górą byli gospodarze. Wygrali wyraźnie, strzelając przyjezdnym aż trzy gole. Bramki dla Pogoni zdobywali wówczas Michał Kucharczyk, Sebastian Kowalczyk i… Bodvar Bodvarsson, który strzelił gola samobójczego. Dziś Islandczyka w Jagiellonii już nie ma, ale dwaj pozostali piłkarze wciąż pozostają graczami Portowców.

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin, 21. kolejka PKO Ekstraklasy. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: piątek, 12 marca o godzinie 20:30

Transmisja: 19:50 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna