„Zawód: profiler” 6.odcinek na CBS Reality

„Zawód: profiler” jest pierwszą polską produkcją kanału CBS Reality. Kryminalna seria dokumentalna, której gospodarzem jest Jan Gołębiowski – jeden z najlepszych polskich profilerów, przybliża tajniki pracy profilera kryminalnego i zabiera widzów za kulisy śledztw prowadzonych w sprawach polskich zbrodni. W każdym z 10 odcinków Gołębiowski opowiada o tym, w jaki sposób jego specjalistyczna wiedza została wykorzystana w prowadzonym przez śledczych dochodzeniu. W 6. odcinku przedstawiona zostanie historia tajemniczego zaginięcia Edyty W. z Warszawy.

 

 

Warszawa, sierpień 2005 roku. Na jednym z portali randkowych pojawia się ogłoszenie: „Romantyczny chłopak poszukujący szczęścia”. Na zdjęciu profilowym widnieje przystojny chłopak w szortach. To 30-letni Arek B.. Jego anons bardzo szybko wpada w oko 30-letniej Edycie W.. Kobieta wysyła mu wiadomość, w której przedstawia się jako normalna dziewczyna, otwarta, szczera, optymistka. Arkadiusz odpisuje niemal natychmiast. W mailu zwierza się, że ma romantyczne usposobienie i poszukuje odrobiny szczęścia. Pisze także, że mieszka w Warszawie, jest zamożny, a jego rodzice wyprowadzili się na stałe do Włoch. Na koniec dodaje, że jest wnukiem znanego reżysera Stanisława Barei.

Korespondują ze sobą przez dłuższy czas, aż w końcu umawiają się na pierwszą randkę. Wybierają się na spacer po Saskiej Kępie, a potem na kolację do niej. Dziewczyna po spotkaniu jest oczarowana. Zwierza się przyjaciółce, że się zakochała i stwierdza, ze Arek jest miłością jej życia. Podczas kolejnych spotkań Edyta zdradza swojemu ukochanemu więcej informacji o sobie, w tym, że pracuje jako księgowa w zagranicznej firmie i nieźle zarabia. Romans rozwija się w najlepsze. Pewnego dnia Arkadiusz zwierza się Edycie z pomysłu na interes życia – chodzi o kupno w Niemczech sprzętu komputerowego i natychmiastowe odsprzedanie z dużym zyskiem kontrahentowi w Polsce. Tylko jest jedno „ale”. Do ubicia targu brakuje mu około 80 tysięcy, a finał interesu życia ma odbyć się w listopadzie. Arek zapewnia Edytę, że pieniądze z tego biznesu przeznaczą na kupno wspólnego mieszkania. Oczarowana Edyta postanawia pomóc mężczyźnie. Zaciąga kredyt w dwóch bankach, bierze pożyczki z własnej firmy, od przyjaciół i bliskich, próbując zdobyć do listopada potrzebną kwotę.

W międzyczasie Arkadiusz oświadcza się Edycie. Wyznaczają datę ślubu – 17 grudnia 2005 roku.  Edyta w skowronkach planuje uroczystość, jednak nigdy nie przedstawia swojego narzeczonego rodzinie, ponieważ Arkadiusz nalega, aby jeszcze przez chwilę trzymać to
w tajemnicy.

Nadchodzi listopad. Arkadiusz wyjeżdża do Niemiec, by sfinalizować transakcję. Edyta dzień przed jego wyjazdem przelewa mu na konto wszystkie pieniądze, które dla niego zgromadziła. W czwartek 10 listopada 2005 roku, tuż przed długim weekendem, po dwóch dniach spędzonych na interesach, Arkadiusz ma wrócić do Warszawy. Umawiają się na romantyczną kolację w mieszkaniu wynajmowanym przez Arka przy ul. Magiera na warszawskich Bielanach. Kobieta przez cały dzień nie może spokojnie usiedzieć, zwierza się koledze, że już nie może się doczekać i od razu po pracy jedzie na Bielany. Przez cały długi weekend telefon Edyty milczy, jednak najbliżsi są przekonani, że po prostu wraz z ukochanym zapomnieli o całym świecie, jak to zakochani. Jednak gdy w poniedziałek kobieta nie pojawia się w biurze, rodzina postanawia zawiadomić policję. Edyta zostaje uznana za zaginioną.

Funkcjonariusze zaczynają przyglądać się sprawie i dyskretnie zbierają informacje
o mężczyźnie. W głowach śledczych zaczyna kiełkować myśl, że Arkadiusz mógł maczać palce w zaginięciu Edyty W.. Policja prosi o pomoc profilera, Jana Gołębiowskiego, który najpierw ma zbudować portret ofiary. Wyklucza w nim ucieczkę kobiety, popełnienie samobójstwa, czy zaburzenia psychiczne. Potem przygląda się bliżej Arkadiuszowi. Sporządza jego profil psychologiczny. Jakie wnioski wyciąga z niego Gołębiowski? Czy ustalenia profilera doprowadziły do rozwiązania tajemnicy zaginięcia Edyty W.? O tym będzie można dowiedzieć się z 6. odcinka serii „Zawód: profiler” już 8 lipca o 22:00 tylko na kanale CBS Reality.

Już teraz na kanale YouTube CBS Reality można obejrzeć jeden z odcinków serii: www.youtube.com/watch?v=zPg7so1NvA4&t=954s

Emisja w poniedziałek, 8 lipca o 22:00 na CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *